דיני משפחה

דיני המשפחה נחשבים לאחד מהתחומים הרחבים והמורכבים במשפט הישראלי, ועל כן, נדרשים לעיסוק בו הידע, הניסיון וההתמקצעות הספציפית, שהם נחלתם של עורכי הדין המתמחים בתחום. עצם מורכבותו של התחום נובעת מהיותו תחום משפטי (כלומר, יבש והגיוני) המלווה, בין שאר הדברים, ברגשות ובאמוציות, במשברים נפשיים, בבעיות כלכליות וכן הלאה, שאותם חווים הצדדים בזמן התגלעותו של הסכסוך, ולעיתים, באופן מודע או באופן שאינו כזה, הם משפיעים על יכולת קבלת ההחלטות של הצדדים, כמו גם על מהותן של ההחלטות המתקבלות. בנוסף לכך, הליכים משפטיים בתחום זה עלולים להתמשך ולהתארך, ולפעמים, הם אפילו מתעוררים שוב לחיים, הרבה לאחר ששני הצדדים (או אחד מהצדדים) היו בטוחים שכבר הגיעו למיצויים.

במה עוסקים דיני משפחה?

את עיקר נפח העיסוק בתחום דיני המשפחה תופסים הגירושין וכל מה שנלווה להם, כענייני המשמורת וזמני השהות של קטינים אצל כל אחד מהצדדים, מזונות קטינים ומזונות אישה, חלוקת הרכוש בין בני הזוג הנפרדים, בעיות אלימות במשפחה וכד'.
עם הפיכתו של העולם המודרני למורכב יותר, גם בעניין המעמד האישי, אנחנו הופכים לעדים לקיומם של סוגים שונים ומגוונים של תאי משפחה כמו זוגות מעורבים (מבחינת דת), זוגות בני אותו המין, משפחות שבראשן עומד/ת הורה עצמאי וכן הלאה. כפועל יוצא מכך, נולדו צורות התקשרות (נישואין או חיי שיתוף) שונות, שגם בהן נוגע התחום של דיני משפחה - נישואין על ידי חוזה, נישואין אזרחיים, חיים כידועים בציבור וגם ילדים משותפים מחוץ למסגרת הנישואין ואף ללא חיי שיתוף.

מדוע נוסד בית דין מיוחד לענייני משפחה?

בשנת 1995, לאור מורכבותו של תחום דיני המשפחה, ולאור העובדה כי הוא נוגע במגוון נושאים רחב, הוחלט להקים את בית המשפט המיוחד העוסק בענייני המשפחה ולהסמיכו לדון ולפסוק בכל הסוגיות וההליכים שנובעים מסכסוכים המתרחשים בתוך המשפחה. מטרת בית הדין הייתה להביא ליצירת מקום בו בני זוג מתדיינים מול שופט המתמחה בסוגיות השונות שחיי משפחה, על כל מורכבותם, יכולים לייצר.

משרד עורכי דין צימרינג רוקח ושות' הוא משרד עורכי דין דינמי, אשר הוקם בשנת 2010 במרכז תל אביב, בקרבתה לבית המשפט ובמרחק לא רב ממשרדי הרשויות הממשלתיות שבעיר. את המשרד מפעילים שני השותפים בשיתוף פעולה עם עורכי דין נוספים, אשר יחדיו, מעניקים ללקוחות המשרד את השירותים המקיפים בתחום דיני משפחה וזאת, תוך ההקפדה על יחס אישי, זמני תגובה מהירים, זמינות מלאה וליווי צמוד לכל לקוח.

השירותים שלנו

נשמח לעזור לכם 
בכל שאלה! 
לפרטים התקשרו 
074-767-94-41 
או מלאו את הטופס 
ונחזור אליכם בהקדם

 
phone6, phone, contact, telephone, support, call

074-767-94-41

envelop, envelop, mail, email, contact, letter

sam@lawzr.com

location3, location, map, marker, pin

יגאל אלון 120, תל אביב

clock3, clock, time, schedule

א'-ה' 08:00-17:00

 

יצירת קשר

 

לקביעת פגישת ייעוץ חייגו 074-767-94-41 או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם