פשיטות רגל והוצאה לפועל

פשיטות רגל והליכי הוצאה לפועל תופסים את האדם בתקופה ובמצב רגישים במיוחד. שני האפיקים הללו אינם מסמנים פריחה כלכלית, ולרוב, מתלוות אליהם גם "תופעות לוואי" נוספות כמו בעיות משפחתיות (לעיתים, אף גירושין מבן או בת זוג שאינם מסוגלים לשאת את המצב), דיכאונות, סטרס ואובדן הביטחון העצמי של האדם, שהסתבך במצב שהוא, במרבית המקרים, אינו לגמרי באשמתו. גם את צידם של הרשויות והנושים בסיפור הזה ניתן להבין, אולם זה אינו מקדם את האדם שחש נרדף עד כדי הגעה למבוי סתום.

מה ההבדל בין פשיטת רגל להליכים בהוצאה לפועל?

מטרות ההליך- בפשיטת רגל, מטרתו של התהליך היא מיצוי אפשרות הגבייה, תוך מטרת פתיחת דף חדש בחייו הכלכליים של החייב , בעוד ההוצאה לפועל עוסקת בגביית החוב בלבד.

מי יוזם את ההליך? בפשיטת הרגל, את ההליך יכולים ליזום החייב או נושה, בעוד הליכים בהוצאה לפועל יזומים על ידי ה זוכה שלו חייב החייב כספים.

אפשרות לעיכוב ההליכים- בפשיטת רגל, עיכוב הליכים נכנס לתוקפו מהרגע בו ניתן צו לכינוס הנכסים, ואף קיימת אפשרות להגשתה של בקשה לעיכובם של ההליכים לפני מתן צו הכינוס, בעוד שבהליכי ההוצל"פ רק לעיתים נדירות קיימת אופציה לעיכוב ההליכים.

מהן החובות והמגבלות האפשריות שיוטלו על החייב- לרוב, על החייב בפשיטת רגל, יחולו, בין השאר, המגבלות והחובות הבאות: חובת תום לב, עיכוב היציאה מגבולות הארץ, הגבלה על ניהול חשבונות בנק ושימוש בכרטיסי אשראי, הגבלות על מעורבות בתאגיד ועל תחומי העיסוק בפשיטת רגל. בהליכי הוצל"פ עלולות לחול על החייב המגבלות הבאות: עיכוב היציאה מגבולות הארץ, הגבלה מיוחד מטעם בנק ישראל או התואר "חייב מוגבל באמצעים".

אפשרות ליצירת הסדרים נפרדים בין הנושים / הזוכים- בפשיטת רגל חל איסור על כך, בעוד שבהליכים בהוצל"פ , חל איסור במקרים של מסגרת איחוד תיקים.

מועד סיומם של ההליכים- בפשיטת רגל, ההליכים יסתיימו עם מתן צו ההפטר (פרק הזמן הרלוונטי בבקשות שמוגשות על ידי החייבים מוגבל לכ-4.5 שנים), בעוד שעל פי כללי סגירת תיקים בהוצל"פ, כל עוד החובות לא נגבו במלואם, ההליך שריר ונמשך. זאת, למעט מאשר במקרים שבהם מבוצע הליך מחיקת החובות לחייבים המוגבלים באמצעים.

משרד עורכי דין צימרינג רוקח ושות' מתמחה בהליכי פשיטות רגל והוצאה לפועל ומייצג חייבים וזוכים, תוך הקפדה על מתן יחס אישי וליווי צמוד לכל לקוח.

השירותים שלנו

נשמח לעזור לכם 
בכל שאלה! 
לפרטים התקשרו 
074-767-94-41 
או מלאו את הטופס 
ונחזור אליכם בהקדם

 
phone6, phone, contact, telephone, support, call

074-767-94-41

envelop, envelop, mail, email, contact, letter

sam@lawzr.com

location3, location, map, marker, pin

יגאל אלון 120, תל אביב

clock3, clock, time, schedule

א'-ה' 08:00-17:00

 

יצירת קשר

 

לקביעת פגישת ייעוץ חייגו 074-767-94-41 או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם