צוואות

צוואה היא מסמך פורמלי אשר בו המצווה (האדם המוריש) קובע מי יהיה (או יהיו) זה שיירש את רכושו לאחר מותו, ובמקרה של יותר מיורש אחד, גם את אופן חלוקת הרכוש בין היורשים השונים. למעשה, זוהי דרכו של אדם לוודא, כי הנכסים והרכוש שלו יגיעו לידי מי שהוא חפץ ביקרו, ולא יחולקו בין היורשים הטבעיים, כמו במקרים בהם לא קיימת צוואה. כך שלמרות שההחלטה האם לערוך או לא לערוך צוואה עדיין נתונה לרצונו ולשיקול דעתו של כל אדם (כיום, אין חוק ישראלי המחייב עריכת צוואה), חוק הירושה מעגן את עניין עריכת הצוואה ומנגיש אותו לכל מי שחפץ לערוך אחת כזו. בד בבד עם ההקלה על החפצים לערוך צוואה בכוחות עצמם וללא עורך דין המתמחה בתחום, יש צורך להזכיר כי רק עורך דין המתמצא בתחום עריכת צוואות, יוכל לעזור לכם להבטיח שהצוואה שלכם תנוסח באופן כזה שרכושכם ונכסיכם יגיעו ליורשים שאליהם אתם מתכוונים שהם יגיעו, ולרוב, ללא פתח לערער על תקפותה של הצוואה.

אלו סוגי צוואות קיימים?

החוק הירושה קובע מסגרת לארבע הדרכים האפשריות בהן אדם רשאי לערוך צוואה, על מנת שהיא תישא בתוקף משפטי מחייב:

• צוואה בכתב יד
• צוואה בעל פה
• צוואה בפני עדים
• צוואה בפני רשות

פרט לצוואה שבעל פה, אשר אותה ניתן לערוך אך ורק בנסיבות ספציפיות אשר מפורטות בחוק, הבחירה בדרך בה תיערך הצוואה נתונה באופן מוחלטת לבחירתו של המצווה. באמצעות צוואה, כאשר היא נכתבת בהתאם לכללים בהם נוקב החוק, יכול המצווה להיות בטוח, כי אחר מותו רכושו יחולק על פי רצונו. במקרים מסוימים, בוחר המצווה אף להעביר ליורשים מסר אישי הנוגע לרגשותיו ולערכיו, אולם תוקפה המשפטי של סוג צוואה מוסרית זו, אינו מחייב, אלא בא יותר על מנת להקל על המצווה ועל היורשים את כאב הפרידה.
כפי שהזכרנו בתחילה, הדרך היחידה לוודא כי רצונו של המצווה ימומש, היא עריכת הצוואה באמצעות עורך דין המתמחה בניסוח ובעריכת צוואות. 

משרד עורכי דין צימרינג רוקח ושות' הוא משרד עורכי דין דינמי בלב תל אביב, אשר מעניק לכל אחד מלקוחות המשרד שירותים מקיפים בתחום עריכת הצוואות, תוך ההקפדה על מתן יחס אישי ושמירה על דיסקרטיות מוחלטת, הנדרשת במיוחד במקרים של עריכת צוואות מורכבות. כל אלה, הופכים את המשרד למשרד בולט בתחום עריכת צוואות, מאז היווסדו, בשנת 2010.

השירותים שלנו

נשמח לעזור לכם 
בכל שאלה! 
לפרטים התקשרו 
074-767-94-41 
או מלאו את הטופס 
ונחזור אליכם בהקדם

 
phone6, phone, contact, telephone, support, call

074-767-94-41

envelop, envelop, mail, email, contact, letter

sam@lawzr.com

location3, location, map, marker, pin

יגאל אלון 120, תל אביב

clock3, clock, time, schedule

א'-ה' 08:00-17:00

 

יצירת קשר

 

לקביעת פגישת ייעוץ חייגו 074-767-94-41 או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם